KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Ram 1502324
*
nr 150 2324
Ram
1800-tal,46 x 82
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 maj 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/5 15:26:41
1
250 kr
27/5 14:07:15
2
Vinnande bud
27/5 15:44:32
3
350 kr
27/5 15:48:44
3
400 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst ram
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:47
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:01
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:55
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:20
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:24
*
Ram
nr 150 2324
Ram
1800-tal,46 x 82
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 maj 2002 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/5 15:26:41 | 1 | 250 kr |
| 27/5 14:07:15 | 2 | Vinnande bud |
| 27/5 15:44:32 | 3 | 350 kr |
| 27/5 15:48:44 | 3 | 400 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst ram
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:47 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:01 -
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:55
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:20 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:24



