ART / Oil paintings / Oil painting 17493041

nr 1749 3041

Astrid Forselius-Johnson

(1913-2003), Sverige

Astrid Forselius-Johnson (1913-2003), Sweden. Signed, dated 1974, blomsterkomposition med två figuriner, oil on canvas, unframed, 100x75, 5,

OIL PAINTING, Signerad, daterad 1974, blomsterkomposition med två figuriner, Olja på duk, oramad, 100x75,5

Astrid Forselius-Johnson, Swedish painter born 1913, dead 2003.

4000

SEK 5800

Monday December 8 2025
at 20:54:15

  • Thema-auction
  • Dec 8

Kvinnliga Konstnärer

Read more about Kvinnliga Konstnärer

  • Artist/Designer

Astrid Forselius-Johnson

Read more about Astrid Forselius-Johnson