KONST / Litografier / Färglitografi 16285259
nr 1628 5259
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 33/360,28x67 cm, yttermått inklusive ram: 42x82 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
måndag 17 juni 2024
kl 18:06:48
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman