Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8558502



*

nr 855 8502


Waldemar Sjölander

(1906-1988), Sverige


Blandteknik, Waldemar Sjölander (1906-1988), fiskare, 43 x 60


Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.500 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 oktober 2013
kl 18:30:33


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
26/10 09:52:26 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Waldemar Sjölander

Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.

Läs mer om Waldemar Sjölander
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik fiskare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg waldemar sjölander
  • 7080 Blandteknik
    2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:59
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:03
  • 6402 Blandteknik
    Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:12




Ladda ner broschyr