ART / Watercolor paintings & Drawings / Peasant paintings 9154380
*
nr 915 4380
PEASANT PAINTINGS
3 delar, 1800-tal, längd: 90-125 cm, höjd: 28 cm,
3 delar, 1800-tal, längd: 90-125 cm, höjd: 28 cm
Estimate:
2000
Sold:
SEK 1600
Auction date:
Monday September 29 2014
at 19:07:53
- Bid history
Time
Bidder
Bid
28/9 21:02:58
1
1.500 kr
29/9 13:44:19
2
Vinnande bud
- Klassiska
Sep 29
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Read more about Klassiska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller allmogemålningar vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22
-
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:29
-
8070 MIXED MEDIA
4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:33
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
*
PEASANT PAINTINGS
Read more about Klassiska
nr 915 4380
PEASANT PAINTINGS
3 delar, 1800-tal, längd: 90-125 cm, höjd: 28 cm,
3 delar, 1800-tal, längd: 90-125 cm, höjd: 28 cm
| Estimate: | 2000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1600 |
| Auction date: |
Monday September 29 2014 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 28/9 21:02:58 | 1 | 1.500 kr |
| 29/9 13:44:19 | 2 | Vinnande bud |
- Klassiska
Sep 29
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...Read more about Klassiska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller allmogemålningar vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22 -
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:29 -
8070 MIXED MEDIA
4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:33
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20



