Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 12848612



*

nr 1284 8612


Harald Lindberg

(1901-1976), Sverige


Harald Lindberg (1901-1976), Sweden. Signed, 20x17,


MIXED MEDIA, Signerad, 20x17 cm


Harald Lindberg, born 1901, dead 1976, Swedish painter and draughtsman.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday October 28 2019
at 18:23:35


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/10 16:58:17 1      100 kr
28/10 17:05:33 2      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Harald Lindberg

Harald Lindberg, born 1901, dead 1976, Swedish painter and draughtsman.

Read more about Harald Lindberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik harald lindberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 9363 WATERCOLOUR
    Gunvor Siik, fotografen. Signed. Watercolour, Imag..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:16
  • 9064 WATERCOLOUR
    Hans Prins (b. 1908), Sweden. Signed, dated 78. Wa..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:39
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 1200

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:24
  • 9185 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:17
  • 9325 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:06
  • 9315 WATERCOLOUR
    Signerad Geerd, "Tomte". Watercolour, Image dimens..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:45




Ladda ner broschyr