Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 12275200



*

nr 1227 5200


Nils Bäcklin

(1913-1989), Sverige


Nils Bäcklin (1913-1989), Sweden. A woman, signed. Subject: 12x21 cm,


MIXED MEDIA, Kvinna, signerad. Motivet: 12x21 cm


Nils Bäcklin, Swedish painter, born 1913, dead 1989.

Estimate:

600

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday January 7 2019
at 19:42:04


  • Bid history
Time Bidder Bid
7/1 16:21:53 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Nils Bäcklin

Nils Bäcklin, Swedish painter, born 1913, dead 1989.

Read more about Nils Bäcklin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik kvinna nils bäcklin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr