LIGHTING / Table lamps / Table lamp 16003069

nr 1600 3069

Hans-Agne Jakobsson

(1919-2009), Sverige

Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sweden. Höganäs, 1900-talets andra hälft. Blåglaserat stengods med kupa i frostat glas. Height: 21 cm, kupan med nagg (syns ej monterad).

TABLE LAMP, Höganäs, 1900-talets andra hälft. Blåglaserat stengods med kupa i frostat glas. Höjd: 21 cm

Condition: kupan med nagg (syns ej monterad)

Hans-Agne Jakobsson, born 1919, dead 2009, Swedish designer.

1000

SEK 700

Monday February 26 2024
at 18:49:51

25/2 21:32:25 1      Vinnande bud
26/2 18:28:32 1      justering av budtak

  • Artist/Designer

Hans-Agne Jakobsson

Read more about Hans-Agne Jakobsson