Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Color etchings 14502027



*

nr 1450 2027


COLOR ETCHINGS

2 pcs. Stockholm, Sweden. Signed. Image dimensions: 30x23, outer dimensions including frame: 47x39,


2 st. Stockholmsmotiv. Signerad. Bildmått: 30x23, yttermått inklusive ram: 47x39 cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday February 21 2022
at 20:22:46


  • Bid history
Time Bidder Bid
8/2 16:33:22 1      100 kr
21/2 01:57:23 2      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Feb 21

Stockholm

På Tema Stockholm den 21 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...



Read more about Stockholm
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsningar grafik motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr