Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Misc. paintings / PorlinsmÃ¥lning 6834312



*

nr 683 4312


Porlinsmålning

med förgylld, frame, 17x12,


med förgylld, ram, 17x12


Estimate:

1500

Sold:

SEK 3200

Auction date:

Monday February 28 2011
at 19:08:41


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/2 08:53:27 1      1.200 kr
26/2 16:25:40 2      1.200 kr
26/2 16:28:12 2      1.300 kr
27/2 20:50:34 3      1.600 kr
28/2 12:18:36 2      1.500 kr
28/2 12:19:25 2      1.700 kr
28/2 13:41:58 3      1.800 kr
28/2 18:18:02 1      2.000 kr
28/2 18:55:28 4      2.900 kr
28/2 19:00:06 5      2.600 kr
28/2 19:00:49 5      Vinnande bud
28/2 19:03:41 6      3.100 kr


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene konst porlinsmålning ram
  • 8024 Konsttryck
    Zhen-Huan Lu, "American Flag", outer dimensions in..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 18:09
  • 1010 Konstverk
    Allen Jones, "Shoe Box", 7 st litografier + sculp..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 20:01
  • 8058 Ritning
    Fastighet, Kv Klippan, Stockholm, Sweden. Signed, ..//
    Present: SEK 400

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 20:49




Ladda ner broschyr