KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16091010
nr 1609 1010
Emma Ekwall
(1838-1925), Sverige
Oljemålning, Skrivande kvinna. Signerad. Olja på duk, 33x22 cm, yttermått inklusive ram: 46x36 cm
Emma Ekwall, svensk målare född 1838, död 1925.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
5.000 kr
måndag 25 mars 2024
kl 19:29:32
25/3 19:24:32
25/3 19:24:47
- Klassiska
25 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska