ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10123323
*
nr 1012 3323
Spegel
höjd: 80 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2016
kl 20:36:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 21:54:29
1
100 kr
16/1 06:44:08
2
400 kr
18/1 17:46:15
3
300 kr
18/1 17:46:15
2
350 kr (Budbetjänt)
18/1 17:46:22
3
450 kr
18/1 18:47:24
4
500 kr
18/1 20:31:03
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
Läs om budbetjänten
nr 1012 3323
Spegel
höjd: 80 cm
Kondition: slitage, skador
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/1 21:54:29 | 1 | 100 kr |
| 16/1 06:44:08 | 2 | 400 kr |
| 18/1 17:46:15 | 3 | 300 kr |
| 18/1 17:46:15 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 18/1 17:46:22 | 3 | 450 kr |
| 18/1 18:47:24 | 4 | 500 kr |
| 18/1 20:31:03 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



