Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 12599198



*

nr 1259 9198


WATERCOLOUR

China, bamboo. Subject: 66x44,


Kina, Bambu. Motivet: 66x44


Estimate:

500

Auction date:

Monday June 3 2019
at 18:09:56


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien bambu kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr