Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 16353195



*

nr 1635 3195


MIXED MEDIA

9 pcs, Werner Pfeiffer (b. 1937), Germany. Signed, outer dimensions including frame: 28x24 ca,


9 st, Werner Pfeiffer (f. 1937), Tyskland. Signerad, yttermått inklusive ram: 28x24 ca


Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday August 12 2024
at 20:56:39


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik europa germany tyska tyskland tyskt vattenfärg werner pfeiffer
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr