Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 16589374



*

nr 1658 9374


Dan Nygårds

(f. 1943), Sverige


2 pcs, Dan Nygårds (b. 1943), Sweden. Sheet: 65x48, oramat.


MIXED MEDIA, 2 st, Signerad. Bladets mått: 65x48 cm, oramad


Condition: oramat

Dan Nygårds, Swedish painter born 1943.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Saturday April 12 2025
at 08:25:25



  • Artist/Designer

Dan Nygårds

Dan Nygårds, Swedish painter born 1943.

Read more about Dan NygÃ¥rds
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik dan nygårds svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr