KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 6992383
*
nr 699 2383
Einar Nerman
(1888-1983), Sverige
Blandteknik, Einar Nerman (1888-1983), 43x27
Einar Nerman, svensk målare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2011
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/5 20:08:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Einar Nerman
Einar Nerman, svensk målare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.
Läs mer om Einar Nerman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik einar nerman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12
*
Einar Nerman
Einar Nerman, svensk målare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.
Läs mer om Einar Nerman
nr 699 2383
Einar Nerman
(1888-1983), Sverige
Blandteknik, Einar Nerman (1888-1983), 43x27
Einar Nerman, svensk målare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/5 20:08:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Einar Nerman
Einar Nerman, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.Läs mer om Einar Nerman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik einar nerman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12



