KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 7449528
nr 744 9528
Rolf Smedman
(1929-2000), Sverige
Akvareller, 2 st. Rolf Smedman (1929-2000), djur i natur, signerade, 1985, ca. 40x30, en med skadat glas
Rolf Smedman, svensk målare och författare, född i Njurunda 1929, död 2000.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 27 februari 2012
kl 18:30:25
550 kr
450 kr
550 kr
Rolf Smedman
Läs mer om Rolf Smedman