Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 10357001



*

nr 1035 7001


WATERCOLOUR

unidentified artist, signed, still life with flowers, subject: 72x52,


Oidentifierad konstnär, signerad, Blomsterstilleben, motivet: 72x52


Estimate:

1500

Sold:

SEK 1000

Auction date:

Monday May 2 2016
at 19:25:41


  • Bid history
Time Bidder Bid
2/5 16:44:50 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommor blomsterstilleben blomstilleben stilleben vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr