KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16726028
nr 1672 6028
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Industriinteriör. Signerad, daterad 1949. Bildmått: 21x24 cm, yttermått inklusive ram: 50x51 cm
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 13 januari 2025
kl 20:12:42