ART / Oil paintings / Oil painting 12212005
nr 1221 2005
Ester Almqvist
(1869-1934), Sverige
Ester Almqvist (1869-1934), Sweden. Landskap Småland, signed with monogram. Olja på duk på pannå, 34x53 cm, wear.
OIL PAINTING, Landskap Småland, Monogramsignerad. Olja på duk på pannå, 34x53 cm
Condition: slitage
Ester Almqvist, Swedish painter, born 1869, dead 1934.
5000
SEK 4000
Monday December 3 2018
at 18:28:56
2/12 11:39:30
Ester Almqvist
Read more about Ester Almqvist