KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16516178

nr 1651 6178

Sten Ekendahl

(1897-1968), Sverige

Oljemålning, Sierska. Signerad. Olja på duk, 79x56 cm, yttermått inklusive ram: 88x67 cm

Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 21 oktober 2024
kl 19:13:35

18/10 09:01:59 1      100 kr
21/10 18:49:20 2      Vinnande bud

Sten Ekendahl

Läs mer om Sten Ekendahl