Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 14235074



*

nr 1423 5074


Axel Tallberg

(I860-1928), Sverige


Axel Tallberg (I860-1928), Sweden. Signed, "skoflickaren". Image dimensions: 27x19cm, outer dimensions including frame: 36x28cm,


ETCHING, Signerad, "skoflickaren". Bildmått: 27x19cm, yttermått inklusive ram: 36x28cm


Axel Tallberg, Swedish painter, graphic artist, born I860, dead 1928.

Estimate:

500

Auction date:

Monday October 4 2021
at 20:07:44



  • Artist/Designer

Axel Tallberg

Axel Tallberg, Swedish painter, graphic artist, born I860, dead 1928.

Read more about Axel Tallberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel tallberg bildmått: 27x19cm etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
     

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr