KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17004137

nr 1700 4137

Johnny Millar

(1855-1939), Sverige

Oljemålning, Signerad, Kopia efter Geskel Saloman, Utvandrare på väg till Göteborg, omkring 1900, Olja på duk, 79x125 cm, yttermått inklusive ram: 114x160 cm

Kondition: krackeleringar

Johnny Millar, svensk målare född 1855, död 1939.

måndag 12 maj 2025
kl 19:47:44

Johnny Millar

Läs mer om Johnny Millar