KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4036045

nr 403 6045

Märtha Bolin-Clason

(1902-1988), Sverige

Oljemålning, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 'Fårklipparna', signerad och daterad 1970, duk 65 x 58 cm

Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 3 april 2006

Märtha Bolin-Clason

Läs mer om Märtha Bolin-Clason