ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 12286235
*
nr 1228 6235
WATERCOLOURS
2 pcs, signerad GM, 1918, alpine landscape, sheet: 23x15,
2 st, signerad GM, 1918, alplandskap, bladets mått: 23x15
Estimate:
500
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday January 14 2019
at 19:23:27
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/1 12:39:54
1
100 kr
14/1 18:28:04
2
150 kr
14/1 19:18:27
3
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller alplandskap landskap med alper landskap med berg landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med alper motiv med alperna vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
*
WATERCOLOURS
nr 1228 6235
WATERCOLOURS
2 pcs, signerad GM, 1918, alpine landscape, sheet: 23x15,
2 st, signerad GM, 1918, alplandskap, bladets mått: 23x15
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 200 |
| Auction date: |
Monday January 14 2019 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 10/1 12:39:54 | 1 | 100 kr |
| 14/1 18:28:04 | 2 | 150 kr |
| 14/1 19:18:27 | 3 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller alplandskap landskap med alper landskap med berg landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med alper motiv med alperna vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22 -
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20



