KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16878268

nr 1687 8268

Stig Jonzon

(1913-1987), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1964, "sjöbod Hallnäs", Öland. Olja på pannå, 33x40 cm, yttermått inklusive ram: 40x47 cm

Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.

Utrop:

500 kr

måndag 17 mars 2025
kl 18:04:37

Stig Jonzon

Läs mer om Stig Jonzon