ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 15781006
*
nr 1578 1006
Meg Westergren
(f. 1932), Sverige
Meg Westergren (b. 1932), Sweden. Still life with flowers. Signerad Meg. Mixed media. Sheet: 41x29, 5 cm, outer dimensions including frame: 73x53 cm (passepartout 57, 5x44, 5 cm),
MIXED MEDIA, Blomsterstilleben. Signerad Meg. Blandteknik. Bladets mått: 41x29,5 cm, yttermått inklusive ram: 73x53 cm (passepartout 57,5x44,5 cm). Skänkt till auktionen av Yvonne Sörensen Björud
Meg Westergren , Swedish skådespelare and painter born in Stockholm 1932.
Estimate:
800
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday November 13 2023
at 16:06:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
31/10 10:59:42
1
100 kr
8/11 15:28:22
2
100 kr
8/11 15:28:22
1
100 kr (Robot)
8/11 20:33:26
3
200 kr
9/11 11:38:35
4
hidden*
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Nov 13
Specialauktion för Stadsbrudskåren
Stadsbrudarnas välgörenhetsauktion till förmån för utsatta kvinnor och barn i Storstockholm. Särskilda villkor gäller: onlinebudgvining fram till och med angivet klockslag på auktionsdagen - därefter ...
Read more about Specialauktion för Stadsbrudskåren
- Artist/Designer
Meg Westergren
Meg Westergren , Swedish skådespelare and painter born in Stockholm 1932.
Read more about Meg Westergren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik blommor blomsterstilleben blomstilleben kvinnlig konstnär meg westergren stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9081 WATERCOLOUR
Lee Kanold, dated - 2000, katt på stol, mm; 69x48 ..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:29
-
7420 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Signread, composit..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:31
-
7425 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Composition. Water..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:39
-
9035 WATERCOLOUR
Thage Nordholm (1927-1990), Sweden. Signed, familj..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:57
-
9209 WATERCOLOURS
2 pcs, unidentified artist. "Ringsjön". Signed, da..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:04
-
9094 WATERCOLOURS
2 pcs, oriental, 48x30 cm, outer dimensions includ..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:22
nr 1578 1006
Meg Westergren
(f. 1932), Sverige
Meg Westergren (b. 1932), Sweden. Still life with flowers. Signerad Meg. Mixed media. Sheet: 41x29, 5 cm, outer dimensions including frame: 73x53 cm (passepartout 57, 5x44, 5 cm),
MIXED MEDIA, Blomsterstilleben. Signerad Meg. Blandteknik. Bladets mått: 41x29,5 cm, yttermått inklusive ram: 73x53 cm (passepartout 57,5x44,5 cm). Skänkt till auktionen av Yvonne Sörensen Björud
Meg Westergren , Swedish skådespelare and painter born in Stockholm 1932.
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Monday November 13 2023 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
31/10 10:59:42 | 1 | 100 kr |
8/11 15:28:22 | 2 | 100 kr |
8/11 15:28:22 | 1 | 100 kr (Robot) |
8/11 20:33:26 | 3 | 200 kr |
9/11 11:38:35 | 4 | hidden* |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Nov 13
Specialauktion för Stadsbrudskåren
Stadsbrudarnas välgörenhetsauktion till förmån för utsatta kvinnor och barn i Storstockholm. Särskilda villkor gäller: onlinebudgvining fram till och med angivet klockslag på auktionsdagen - därefter ...Read more about Specialauktion för Stadsbrudskåren
- Artist/Designer
Meg Westergren
Meg Westergren , Swedish skådespelare and painter born in Stockholm 1932.Read more about Meg Westergren
- Andra sökte även efter
-
9081 WATERCOLOUR
Lee Kanold, dated - 2000, katt på stol, mm; 69x48 ..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:29 -
7420 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Signread, composit..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:31 -
7425 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Composition. Water..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:39
-
9035 WATERCOLOUR
Thage Nordholm (1927-1990), Sweden. Signed, familj..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:57 -
9209 WATERCOLOURS
2 pcs, unidentified artist. "Ringsjön". Signed, da..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:04 -
9094 WATERCOLOURS
2 pcs, oriental, 48x30 cm, outer dimensions includ..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:22