Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 15781006



*

nr 1578 1006


Meg Westergren

(f. 1932), Sverige


Meg Westergren (b. 1932), Sweden. Still life with flowers. Signerad Meg. Mixed media. Sheet: 41x29, 5 cm, outer dimensions including frame: 73x53 cm (passepartout 57, 5x44, 5 cm),


MIXED MEDIA, Blomsterstilleben. Signerad Meg. Blandteknik. Bladets mått: 41x29,5 cm, yttermått inklusive ram: 73x53 cm (passepartout 57,5x44,5 cm). Skänkt till auktionen av Yvonne Sörensen Björud


Meg Westergren , Swedish skådespelare and painter born in Stockholm 1932.

Estimate:

800

Sold:

SEK 600

Auction date:

Monday November 13 2023
at 16:06:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
31/10 10:59:42 1      100 kr
8/11 15:28:22 2      100 kr
8/11 15:28:22 1      100 kr (Robot)
8/11 20:33:26 3      200 kr
9/11 11:38:35 4      hidden*


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Nov 13

Specialauktion för Stadsbrudskåren

Stadsbrudarnas välgörenhetsauktion till förmån för utsatta kvinnor och barn i Storstockholm. Särskilda villkor gäller: onlinebudgvining fram till och med angivet klockslag på auktionsdagen - därefter ...



Read more about Specialauktion för StadsbrudskÃ¥ren

  • Artist/Designer

Meg Westergren

Meg Westergren , Swedish skådespelare and painter born in Stockholm 1932.

Read more about Meg Westergren
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik blommor blomsterstilleben blomstilleben kvinnlig konstnär meg westergren stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg




Ladda ner broschyr