KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 6903408
*
nr 690 3408
Skulptur
Keramik, höjd: 48
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2011
kl 18:15:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/3 01:07:49
1
100 kr
31/3 17:19:57
2
200 kr
2/4 02:02:43
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
8129 Figurkärl
3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:24
-
1010 Konstverk
Allen Jones, "Shoe Box", 7 st litografier + skulpt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:08
-
9073 Skulptur
Aldo Londi (1911-2003), Italien. Häst. Längd: 15cm
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:43
-
9045 Skulptur
brons. Höjd: 53 (saknar gjutarstämplar)
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:22
-
9046 Skulptur
brons. Höjd: 59cm
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:41
-
8128 Skulptur
fabeldjur, Sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:21
*
Skulptur
nr 690 3408
Skulptur
Keramik, höjd: 48
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/3 01:07:49 | 1 | 100 kr |
| 31/3 17:19:57 | 2 | 200 kr |
| 2/4 02:02:43 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
8129 Figurkärl
3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:24 -
1010 Konstverk
Allen Jones, "Shoe Box", 7 st litografier + skulpt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:08 -
9073 Skulptur
Aldo Londi (1911-2003), Italien. Häst. Längd: 15cm
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:43
-
9045 Skulptur
brons. Höjd: 53 (saknar gjutarstämplar)
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:22 -
9046 Skulptur
brons. Höjd: 59cm
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:41 -
8128 Skulptur
fabeldjur, Sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:21



