Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 16123041



*

nr 1612 3041


Bertil Bull Hedlund

(1893-1950), Sverige


Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sweden. Signed, figures. Image dimensions: 10x7, 5, outer dimensions including frame: 28x21,


ETCHING, Signerad, figurer. Bildmått: 10x7,5, yttermått inklusive ram: 28x21 cm


Bertil Bull Hedlund, born 1893 in Stockholm, dead 1950, Swedish painter and graphic artist.

Estimate:

500

Auction date:

Monday April 15 2024
at 20:16:59



  • Artist/Designer

Bertil Bull Hedlund

Bertil Bull Hedlund, born 1893 in Stockholm, dead 1950, Swedish painter and graphic artist.

Read more about Bertil Bull Hedlund
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil bull hedlund etsning etsningar figurer grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr