ART / Oil paintings / Oil painting 16558252
nr 1655 8252
Peder Duke
(1938-2003), Sverige
Peder Duke (1938-2003), Sweden. Signera a Tergo, 'Gul Spridning'. Signature a tergo. Oil on canvas, ej ramad. Image dimensions: 95x120. Olja på duken mått: 106x130 cm, unframed,
OIL PAINTING, Signera a Tergo, "Gul Spridning". Signerad a Tergo. Olja på duk, ej spännram, oramad, Bildmått: 95x120. Olja på duken mått: 106x130 cm, oramad
Peder Duke, born 1938 in Stockholm, dead 2003, Swedish painter and draughtsman.
8000
SEK 5000
Monday November 4 2024
at 20:16:00
1/11 13:09:53
Peder Duke
Read more about Peder Duke