Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 9287010



*

nr 928 7010


Jussi Taipaleenmäki

(f. 1948), Sverige


Färglitografi , Jussi Taipaleenmäki (f. 1948), "Fredrik Åkermans morgon psalm", motivet: 33x46


Jussi Taipaleenmäki, svensk målare, grafiker och skulptör född i Uleåborg, Finland 1948.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 december 2014
kl 18:58:16


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/11 10:31:57 1      100 kr
30/11 14:51:39 2      500 kr
30/11 18:19:43 3      300 kr
30/11 18:19:43 2      350 kr (Budbetjänt)
30/11 18:20:38 3      500 kr
30/11 18:20:38 2      500 kr (Budbetjänt)
30/11 18:20:59 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Jussi Taipaleenmäki

Jussi Taipaleenmäki, svensk målare, grafiker och skulptör född i Uleåborg, Finland 1948.

Läs mer om Jussi Taipaleenmäki
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jussi taipaleenmäki litografi litografier litografiskt blad
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr