ART / Oil paintings / Oil painting 13038246
nr 1303 8246
Georg Fischhof
(1859-1914), Österrike
Georg Fischhof (1859-1914), Austria. Italienskt kustlandskap. Signerad A L Terni (pseudonym för Georg Fischhof), oil on canvas, 54x68 cm, lagad duk.
OIL PAINTING, Italienskt kustlandskap. Signerad A L Terni (pseudonym för Georg Fischhof), Olja på duk, 54x68 cm
Condition: lagad duk
Georg Fischhof, painter born 1859, dead 1914. Känd under bland annat pseudonymen A L Terni.
2000
SEK 1600
Monday January 27 2020
at 19:45:13
22/1 11:43:46
Georg Fischhof
Read more about Georg Fischhof