ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8012230
*
nr 801 2230
Spegel
omkring 1800, höjd: 38
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 januari 2013
kl 18:54:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 20:53:44
1
300 kr
14/1 11:22:52
2
350 kr
14/1 15:06:33
3
700 kr
14/1 17:39:18
4
500 kr
14/1 18:49:41
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
-
6770 Spegellampett
Gustaviansk stil. Förgylld, två ljushållare. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:39
*
Spegel
nr 801 2230
Spegel
omkring 1800, höjd: 38
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 januari 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/1 20:53:44 | 1 | 300 kr |
| 14/1 11:22:52 | 2 | 350 kr |
| 14/1 15:06:33 | 3 | 700 kr |
| 14/1 17:39:18 | 4 | 500 kr |
| 14/1 18:49:41 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27 -
6770 Spegellampett
Gustaviansk stil. Förgylld, två ljushållare. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:39



