KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 3627654
*
nr 362 7654
Hjalmar Falk
(1856-1938), Sverige
Akvarell, Hjalmar Falk, 1917, 27x37
Hjalmar Falk, svensk målare och fotograf, född i Mora 1856, död i Karlshamn 1938.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 maj 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/5 15:21:50
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Hjalmar Falk
Hjalmar Falk, svensk målare och fotograf, född i Mora 1856, död i Karlshamn 1938.
Läs mer om Hjalmar Falk
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hjalmar falk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57
*
Hjalmar Falk
Hjalmar Falk, svensk målare och fotograf, född i Mora 1856, död i Karlshamn 1938.
Läs mer om Hjalmar Falk
nr 362 7654
Hjalmar Falk
(1856-1938), Sverige
Akvarell, Hjalmar Falk, 1917, 27x37
Hjalmar Falk, svensk målare och fotograf, född i Mora 1856, död i Karlshamn 1938.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 3.000 kr |
| Såld: | 2.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 maj 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/5 15:21:50 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Hjalmar Falk
Hjalmar Falk, svensk mÃ¥lare och fotograf, född i Mora 1856, död i Karlshamn 1938.Läs mer om Hjalmar Falk
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hjalmar falk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57



