KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11031286
*
nr 1103 1286
Georges Laporte
(1926-2000), Frankrike
Blandteknik, 2 st, Georges Laporte (1926-2000), 65x50 ca
Kondition: lösa blad
GeorgesLaporte, fransk bildkonstnär född 1926, död 2000.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 april 2017
kl 20:40:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 20:26:08
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Georges Laporte
GeorgesLaporte, fransk bildkonstnär född 1926, död 2000.
Läs mer om Georges Laporte
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik europa frankrike fransk franska franskt georges laporte vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12
*
Georges Laporte
Kondition: lösa blad
GeorgesLaporte, fransk bildkonstnär född 1926, död 2000.
Läs mer om Georges Laporte
nr 1103 1286
Georges Laporte
(1926-2000), Frankrike
Blandteknik, 2 st, Georges Laporte (1926-2000), 65x50 ca
Kondition: lösa blad
GeorgesLaporte, fransk bildkonstnär född 1926, död 2000.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 april 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/4 20:26:08 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Georges Laporte
GeorgesLaporte, fransk bildkonstnär född 1926, död 2000.Läs mer om Georges Laporte
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik europa frankrike fransk franska franskt georges laporte vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12



