KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14534492
nr 1453 4492
Matsola Burman
(1925-2008), Sverige
Oljemålning, "Vännernas Hus IV". Signerad, daterad -67. Olja på duk, 65x65, yttermått inklusive ram: 83x83 cm
Matsola Burman, svensk bildkonstnär född 1925, död 2008.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 7 mars 2022
kl 20:18:34
7/3 20:13:34
Matsola Burman
Läs mer om Matsola Burman