ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5213528
*
nr 521 3528
Spegel
höjd: 66
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2008
kl 17:33:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 20:29:20
1
100 kr
24/4 18:49:16
2
200 kr
27/4 14:48:45
3
400 kr
28/4 10:03:07
4
350 kr
28/4 10:03:35
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 521 3528
Spegel
höjd: 66
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/4 20:29:20 | 1 | 100 kr |
| 24/4 18:49:16 | 2 | 200 kr |
| 27/4 14:48:45 | 3 | 400 kr |
| 28/4 10:03:07 | 4 | 350 kr |
| 28/4 10:03:35 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



