Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 12043229



*

nr 1204 3229


Göran Hahne

(f. 1943), Sverige


Göran Hahne (b. 1943), Sweden. Boathouse, signed, -85, 32x39,


WATERCOLOUR, Sjöbod, signerad, -85,32x39


Göran Hahne, Swedish painter, graphic artist and illustrator, born 1943.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

700

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday September 17 2018
at 20:16:22


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/9 10:46:11 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Göran Hahne

Göran Hahne, Swedish painter, graphic artist and illustrator, born 1943.

Read more about Göran Hahne
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller göran hahne sjöbod svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8033 WATERCOLOUR
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:29
  • 8070 MIXED MEDIA
    4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:33
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20




Ladda ner broschyr