KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14664274
nr 1466 4274
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Blandteknik, Tillskriven, "Utsikt från Danviksklippan", 33x21, yttermått inklusive ram: 46x34 cm. Ej signerad
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
måndag 9 maj 2022
kl 19:35:13
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström