KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Mapp 12178542

nr 1217 8542

Max Papart

(1911-1994), Frankrike

Mapp, (4 st), Aubes Muettes, 40x36 ca, 58/100, signerade

Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.

Utrop:

2.600 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 19 november 2018
kl 19:51:38

18/11 12:41:44 1      Vinnande bud
19/11 13:08:59 1      justering av budtak

Max Papart

Läs mer om Max Papart