Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 13956305



*

nr 1395 6305


MIXED MEDIA

Japan. Bird, signed. Ca 60x32cm, outer dimensions including frame: 65x37cm,


Japan. Fågel, Signerad. Ca 60x32cm, yttermått inklusive ram: 65x37cm


Estimate:

600

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday May 3 2021
at 20:12:28


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/5 18:42:12 1      100 kr
3/5 20:05:22 2      200 kr
3/5 20:06:38 1      200 kr
3/5 20:06:38 2      200 kr (Robot)
3/5 20:07:28 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien blandteknik djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar japan japansk vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr