Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9502727



*

nr 950 2727


Ester Henning

(1887-1985), Sverige


Ester Henning (1887-1985), signed, "brunett vänd åt vänster" 43x36, (löst blad),


MIXED MEDIA, Ester Henning (1887-1985), signerad, "brunett vänd åt vänster" 43x36, (löst blad)


Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

800

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday Mars 23 2015
at 20:22:35


  • Bid history
Time Bidder Bid
22/3 18:48:31 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Ester Henning

Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.

Read more about Ester Henning
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ester henning löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:52
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:26
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
    Present: SEK 1500

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:57




Ladda ner broschyr