Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawing 10952458



*

nr 1095 2458


Oscar Reutersvärd

(1915-2002), Sverige


Oscar Reutersvärd (1915-2002), 29x21, fuktskador.


DRAWING, Oscar Reutersvärd (1915-2002), 29x21


Condition: fuktskador

Oscar Reutersvärd, born 1915, dead 2002, Swedish painter, draughtsman and sculptor.

Estimate:

600

Sold:

SEK 200

Auction date:

Monday Mars 13 2017
at 19:36:10


  • Bid history
Time Bidder Bid
9/3 12:10:57 1      100 kr
12/3 13:40:56 2      150 kr
12/3 17:48:12 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Oscar Reutersvärd

Oscar Reutersvärd, born 1915, dead 2002, Swedish painter, draughtsman and sculptor.

Read more about Oscar Reutersvärd
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr