KONST / Litografier / Färglitografi 16901016
nr 1690 1016
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Signerad, numrerad 128/275, "Sällskap till bords". Färglitografi, bildmått: 75x106 cm, yttermått inklusive ram: 85x115 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.800 kr
måndag 31 mars 2025
kl 20:51:08
4.000 kr
4.600 kr
- Klassiska
31 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska