KONST / Litografier / Färglitografi 17188260
nr 1718 8260
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Växter. Signerad, numrerad 357/460, daterad -81. Färglitografi, bildmått: 23x30 cm, yttermått inklusive ram: 35x41 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 25 augusti 2025
kl 19:19:23
22/8 15:15:18
300 kr
25/8 19:08:46
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson