KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14234495
nr 1423 4495
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Oljemålning, Signerad, "Dojan". Olja på duk, 22x27, yttermått inklusive ram: 27x32 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 20:33:48
500 kr
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska