KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12318057

nr 1231 8057

Carl Kaldén

(1877-1963), Sverige

Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, Frösunda. Signerad, daterad 1936, ca 50x61 cm

Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 28 januari 2019
kl 19:38:30

21/1 22:54:18 1      Vinnande bud

Carl Kaldén

Läs mer om Carl Kaldén