KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16795142

nr 1679 5142

Carsten Engström

(1941-2004), Sverige

Oljemålning, Monogramsignerad, katt i kravatt. Olja på pannå, 31x18 cm, yttermått inklusive ram: 45x32 cm

Carsten Engström, svensk målare född 1941, död 2004.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

800 kr

måndag 17 februari 2025
kl 19:09:39

Carsten Engström

Läs mer om Carsten Engström