Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawing 11142564



*

nr 1114 2564


Julia Koceva

(f. 1992), Sverige


Julia Koceva (b. 1992), Hästen, prick-teknik (stippling), signed, 2016, 39x29,


DRAWING, Julia Koceva (f. 1992), Hästen, prick-teknik (stippling), signerad, 2016, 39x29


Julia Koceva, Swedish illustrator, born 1992, dead .

Droit De Suite

Yes

Estimate:

1500

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday June 12 2017
at 20:13:47


  • Bid history
Time Bidder Bid
11/6 18:12:02 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Julia Koceva

Julia Koceva, Swedish illustrator, born 1992, dead .

Read more about Julia Koceva
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hästen julia koceva prick-teknik stippling svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr