KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17102094

nr 1710 2094

Lis Thomasson

(f. 1929), Sverige

Oljemålning, "Trädgårdsbordet". Signerad, daterad 2006. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 50x54 cm

Lis Thomasson, svensk bildkonstnär född 1929.

måndag 16 juni 2025
kl 18:22:26

  • Tema
  • 16 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Lis Thomasson

Läs mer om Lis Thomasson