KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17102094
nr 1710 2094
Lis Thomasson
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Trädgårdsbordet". Signerad, daterad 2006. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 50x54 cm
Lis Thomasson, svensk bildkonstnär född 1929.
måndag 16 juni 2025
kl 18:22:26
16 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer